OFERTA

ROKO SYSTEMS

SYSTEMY KOTWIĄCE ROKO SYSTEMS

Roko Systems jest znanym i cenionym producentem systemów kotwiących do montażu elewacji kamiennych oraz okładzin wykonanych z betonu architektonicznego.
Roko Systems jest jednym z liderów systemów kotwień w technologii suchego montażu.
Technologia suchego montażu polega na mocowaniu płyt kamiennych do ścian budynku przy zastosowaniu kotew, bez użycia mas wiążących między kamieniem a ścianą. Jest to proste i tanie rozwiązanie w przypadku ściany nośnej z żelbetu lub ściany murowanej.


Elementy kotwiące wykonane są ze stali nierdzewnej kwasoodpornej – nie ulegają erozji i są nieczułe na działanie czynników atmosferycznych.

KOTWY DO MONTAŻU ELEWACJI

 

KOTWY NOŚNE

Są dostępne w różnych wariantach przenoszących całe spektrum obciążeń:

 

Kotwy nośne  RK-V-a-P mają postać płaskownika stalowego z jednym końcem pofałdowanych a z drugim końcem prostym. W spłaszczonym końcu płaskownika jest wykonany otwór, w którym jest umieszczony stalowy trzpień.

 

Kotwy  nośne RK-H-a-P mają postać płaskownika stalowego z jednym końcem pofałdowanych a z drugim końcem i odgiętym. W spłaszczonym końcu płaskownika jest wykonany otwór, w którym jest umieszczony stalowy trzpień.

 

Kotwy nośne RK-R-a-P mają postać rury stalowej . Na jednym końcu rury jest wykonane wgniecenie , a drugim końcem jest spłaszczony. W spłaszczonym końcu płaskownika jest wykonany otwór, w którym jest umieszczony stalowy trzpień.

KOTWY STABILIZUJĄCE

RK-S-a-H mają postać pręta stalowego z jednym końcem pofałdowanym , a drugim spłaszczonym. W spłaszczonym końcu płaskownika jest wykonany otwór , w którym jest umieszczony stalowy trzpień. Zadaniem tych kotew jest przenoszenie obciążeń poziomych i obciążenia wiatrem.

KOTWY RUSZTOWANIOWE

Elewację kamienną montuje się najczęściej z rusztowań zakotwionych do ściany żelbetowej. W trakcie montażu elewacji rusztowanie takie wymaga przekotwienia. Zgodnie z projektem w fudze pomiędzy płytami montuje się w ścianie nośnej dwuczęściowe kotwy rusztowaniowe. Jedna część (stała) jest umieszczona z tyłu płyt kamiennych i pozostaje zawsze niewidoczna. Drugą część stanowią elementy usuwalne, do których zaczepia się rusztowanie. W tym momencie usuwa się poprzednie zakotwienie. Po zakończeniu prac montażowych, demontując rusztowanie, zdejmuje się również wszystkie widoczne elementy kotw rusztowaniowych. Gdyby w przyszłości zaistniała konieczność ponownego postawienia rusztowania, będzie ono kotwione do tych samych, zamontowanych już kotw.

KOTWY ŁĄCZNIKI GLIFOWE

Typ G-60/30-4 -ich zadaniem jest połączenie elementów dwóch kamiennych bądź betonowych w sposób trwały(bez użycia kleju). Główna część łącznika wykonana jest z kątownika 600mm x 60mm x 4mm i długości 30mm.

KLAMRY GLIFOWE TYP-KV

Ich zadaniem jest wzmocnienie dwóch elementów kamiennych bądź betonowych które są ze sobą połączone odpowiednim klejem . Klamry wykonujemy ze stali nierdzewnej.

KOTWY SPECJALNE

Przy nietypowych rozwiązaniach projektujemy indywidualne rozwiązania techniczne. Doradzamy w zakresie doboru systemu kotwienia elewacji oraz przy wprowadzaniu nowych rozwiązań technicznych.

INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA PROJEKTOWE

Istnieje możliwość dostosowania zakresu prac indywidualnie dla każdego projektu.
Doradzamy w zakresie doboru systemu kotwienia elewacji oraz przy wprowadzaniu nowych rozwiązań technicznych.

KATALOG PRODUKTÓW ROKO SYSTEMS